ZEYNO-1
Güncelleme:19.10.2014 Zarif bir gulet modeli olan ZEYNO-1 bitti! ...devamı

haberlerin tümü
Ana Sayfa Hakkımda Modellerim Tersanem Basında Filikam Gemi Modelcileri Modelciye Öneriler Faydalı Linkler İletişim
 
Her tür gemi modeli özenle hazırlanır
Eski gemi modelleriniz restore edilir


24.9.2012

VEHBİ KOÇ VAKFI MODEL GEMİ KURSU !

Güncelleme: 30.09.2012

1,5 yıl önce faaliyete geçen Vehbi Koç Vakfı'na ait Kültür Merkezi bünyesinde Model Gemi Kursu da oluşturulmuş.Yörede bir çok sosyal faaliyete öncülük eden vakfın bu güzel hobi dalını da unutmamış olması sanırım tüm modelciler için oldukça sevindirici.
Bu kursun oluşumuna katkıda bulunan Vehbi Koç Vakfı ve Ford Otosan'ın tüm yetkililerine ne denli teşekkür edilse azdır.Bu faaliyetlerin başka kurum ve kuruluşlara da örnek oluşturacağını umuyorum.Kursa katılacak olan tüm modelci adaylarına da yaratacakları güzel eserler için şimdiden başarılar diliyorum.
Model Gemi Kursu öğrencilerinden Sayın Samet Ay'ın kursa ait verdiği bilgiler şöyle :

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi, bölge halkının ve çalışanlarımızın sosyal, kültürel ve sanatsal yaşamlarının gelişimine ortam sağlamak amacıyla kurulmuştur. Eşsiz doğal güzelliğe ve mimari inceliğe sahip Kültür Merkezi'nin etkinlik programında kişisel gelişim, sanat kursları, sergiler, sahne sanatları ve müzik faaliyetleri yer almaktadır. Açılalı 1,5 sene olmasına rağmen yoğun gündemi ile ayda ortalama dokuzbin ziyaretçi ve sanatseverin buluşma noktası olmuştur. Toplumsal sorumlulukları ön planda tutan Kültür Merkezi özenle ve gönülden yürütülen çalışmalarla her yaştan, her kesimden izleyiciye hitap etmektedir. Klasik müzik dinletisinden, caz konserlerine, geleneksel ve dünya müziğinden, dans gösterilerine, tiyatro ce çocuk gösterilerinden sanat atölyelerine kadar geniş yelpazede etkinlikler yapılmaktadır. Kültür Merkezi'nde açılan sanat atölyelerinden biri de Model Gemi Yapım Atölyesidir.
 
Model gemi yapım atölyesi, model gemi konusunda profesyonel eğitmenlerden biri olan sayın Arsun Karakurt yönetiminde her Pazartesi 18:30-21:30 saatleri arası kursiyerlerin model gemi sanatının inceliklerini öğrenmelerine fırsat sunmaktadır.

Ücretsiz ve halka açık olan etkinliklerimizden yararlanmak için herkesi bekliyoruz. 0 262 435 67 00 nolu telefon numalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kurs öğrencilerinin atölye çalışmaları ve ürettikleri  HMS Bounty modeli.


Haberlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz
  Adres: Gümüşlük Caddesi.Ekin Life Kadıkalesi Evleri.
Kadıkale Resort girişi.N-Blok.No:2 .Turgutreis-Bodrum
GSM: (0532) 361 74 47
E-posta: rasihverdigil@filikam.com
Web Tasarım
bu site yalnız hobi amaçlı olup, ticari bir kuruluş değildir